Malownicze miasteczko odgrodzone od południa rzeką Nidą a od północy Garbem Pińczowskim, rozciąga się tworząc niezwykły, dolinny krajobraz. Zwiedzając Pińczów obowiązkowym punktem jest wzgórze z którego roztacza się najpiękniejsza panorama na miasto, okolicę i urzekającą dolinę z płynącą jej środkiem rzeką Nidą. Spoglądając na prawo dostrzegą Państwo Pałac Wielopolskich i górujące nad nim ruiny pińczowskiego zamku. Pośrodku Rynek, dawny zespół klasztorny oo. Paulinów z przylegającą do niego wieżą zegarową oraz Belwederem. Na drugim planie Zalew Pińczowski. Lekko na lewo jedna z najstarszych w Polsce Synagog Żydowskich, Klasztor oo. Franciszkanów i stojąca nieopodal jego murów stara Drukarnia Ariańska. Gdy się odwrócimy, ujrzymy za swoimi plecami stojącą na straży Ponidzia piękną Kaplicę Św. Anny. Wzniósł ją w 1600r. przybyły z Włoch murator królewski Santi Gucci. Jest ona pierwszą w Polsce wolnostojącą kaplicą kopułową o przeznaczeniu wyłącznie kultowym.
Ogród botaniczno-ornitologiczny położony w miejscowości Młodzawy Małe. To jedyny w województwie Świętokrzyskim prywatny ogród botaniczno – ornitologiczny udostępniony dla zwiedzających. Na obszarze 1 hektara można podziwiać ponad dwa tysiące odmian roślin i kilkanaście gatunków ptaków ozdobnych. Ogród położony jest na północnych zboczach lessowych pagórków, typowych dla nadnidziańskiego krajobrazu. Tarasowy układ i znaczne różnice wysokości (do 18 metrów) tworzą unikalny klimat i urozmaicają krajobraz, dając możliwość podziwiania założenia z różnych perspektyw. Tłem dla ogrodu są zachowane ponad stuletnie drzewa, nadając całości naturalistycznego, parkowego charakteru. Uzupełnieniem kompozycji są liczne oczka wodne, szemrzące strumyki i wodospady.
Wiślica to najmniejsze i jedno z najstarszych historycznie miast w Polsce. Jej początki sięgają czasów przed powstaniem państwa polskiego. Najstarsze ślady osadnictwa datowane są na drugą połowę IX wieku. Osada rozwinęła się później w gród obronny o czym prawdopodobnie świadczy obecność grodziska pośród łąk. Jednym z najstarszych zabytków na terenie tego malutkiego miasteczka są ruiny romańskiego kościoła św. Mikołaja. Podczas prac archeologicznych natknięto się na nieckę gipsową z podestem, którą uznano za misę chrzcielną. Legenda Panońska głosi, że po pobiciu Wiślan przez księcia Moraw – Świętopełka został im narzucony chrzest według obrządku wschodniego. Było to niemal 100 lat wcześniej przed oficjalnym przyjęciem w 966 r. chrztu przez. W XIV wieku do rozwoju Wiślicy przyczynił się znacząco sam król Kazimierz Wielki. Ufundował on miastu m.in. okazałą kolegiatę. Oprócz tego pięknego gotyckiego kościoła Narodzenia NMP na uwagę zasługuje również Dzwonnica, Dom Jana Długosza czy ponad 1000 letni Rynek. Wycieczka do maleńkiej Wiślicy to jak powrót do przeszłości.
Uzdrowisko, Park Zdrojowy, Łazienki Marconiego (XIX w), kościółek Św. Leonarda. (XVII w) Malowniczy Park zdrojowy, który został założony w XIX w. przez ogrodnika Ignacego Hanusza. Od Łazienek wbiegnie główna aleja parku – Aleja Marzeń, prowadząca przez część geometryczną z fontanną zdrojową i muszlą koncertową. Kompleks obejmuje jeszcze poczwórną aleję Mickiewicza, promenadę długości około 850 m łącząca ogród łazienkowski z rynkiem. Dla miłośników zabytków techniki w miejscowości Podgaj warte odwiedzenia W pobliskim Wełeczu natomiast koniecznie trzeba zobaczyć Sosnę na Szczudłach zwaną też Sosną Kroczącą.
16 km od hotelu.