AKTYWNIE W OKOLICY

CIUCHCIA EXPRES PONIDZIE

        

       Jedna z niewielu czynnych zabytkowych kolejek wąskotorowych „Express Ponidzie”. Przejażdżka kolejką wąskotorową po stuletnich mostach zawieszonych nad rzeką Nidą wśród jej rozlewisk, malowniczych pól, wąwozów i łąk to prawdziwa gratka dla miłośników motoryzacji i pięknych widoków. W skład pociągu wchodzi zabytkowy parowóz oraz trzy lokomotywy spalinowe, wagony retro, plenerowe oraz bufet. Obecnie Świętokrzyska Kolejka Dojazdowa „Ciuchcia Expres Ponidzie” kursuje w sezonie od maja do września i porusza się na trasie Jędrzejów- Pińczów- Jędrzejów oraz Pińczów- Umianowice- Pińczów.

 

 

 JAZDA KONNA

    

         Zachęcamy do delektowania się pięknem otaczającej przyrody spędzając czas w siodle. Miłośnicy koni mogą czerpać przyjemność z uroków jazdy konnej po łąkach i lasach Ponidzia jak i na otwartych ujeżdżalniach. Stadniny zlokalizowane w okolicy hotelu zapraszają wszystkich chętnych do rozpoczęcia lub kontynuowania swojego szkolenia w jeździe konnej.

Lokalizacja:

Klub Jeździecki  KJ  „Ponidzie” (30m od hotelu) – Polecamy wcześniejszą rezerwację pod numerem tel.: 41 357 24 47

Stadnina Koni Michałów  (8km od hotelu) – Polecamy wcześniejszą rezerwację pod numerem tel.: 692 186 872

 

 

 

 

 

 
 WYCIECZKI ROWEROWE

    

     Różnorodność tras rowerowych w okolicy hotelu gwarantuje wspaniały aktywny wypoczynek i zadowoli zarówno amatorów jak i rowerzystów o dobrej kondycji i umiejętnościach kolarskich. Poniżej przedstawiamy kilka najbardziej popularnych tras.

 

Wiosenna przejażdżka

Dystans: 20.72 km      Start: Pińczów

Trasa z Pińczowa do Kowali prowadzi drogą asfaltową. Następnie jest podjazd drogą gruntową, gdzie z górą są ładne widoki na Pińczów i okolice. Dalej jedziemy przez pola, mijamy rezerwat Grabowiec i dojeżdżamy do „jeziorek” na Gackach. Dalej kierujemy się w stronę Marzęcina, przecinamy drogę na Busko i wracamy lasem do Pińczowa.

 

W górę Nidy

Dystans: 45.58 km Start: Pińczów

Trasa bardzo urokliwa-szczególnie odcinek koło Nidy. Składa się głównie z dróg asfaltowych, tylko odcinek koło Nidy od Sobowic do Motkowic i od Motkowic do Rębowa odcinek przez drogę szutrową i drogami gruntowymi.

 

Pińczów – Las Winiarski – Kostki – Oleszki – Busko – Kameduły – Grochowiska

Dystans: 38.59 km | Przewyższenia: 654 m

Miejsce startu: Pińczów

Trasa około 40 km. Teren zróżnicowany, bez stromych podjazdów. Trasę można modyfikować w okolicach ścieżek rowerowych Buska-Zdroju.

 PIESZE SZLAKI TURYSTYCZNE

Niebieski szlak turystyczny Pińczów – Wiślica 

 

Szlak o długości 39 km. Prowadzi przez Garb Pińczowski oraz Nieckę Solecką, częściowo na terenie Nadnidziańskiego Parku Krajobrazowego. Przechodzi przez florystyczne rezerwaty przyrody: PieczyskaSkorocice oraz Przęślin. Na trasie szlaku znajdują się gotyckie kościoły w Chotlu Czerwonym i Gorysławicach oraz bazylika w Wiślicy.

 

Niebieski szlak turystyczny Pińczów-Busko-Zdrój, 19 km

 

Szlak o długości 19 km. Przebieg szlaku: Pińczów [Muzeum Regionalne, ul. Piłsudskiego 2A] – Góra Św. Anny – rezerwat „Pieczyska”  – Grochowiska pomnik (jedna z największych walk Powstania Styczniowego ) – Las Winiarski, sosna – pomnik przyrody (Sosnę pospolita o nietypowym pokroju, imponujących rozmiarach oraz kształtach odsłoniętego systemu korzeniowego) – Busko-Zdrój [Plac Zwycięstwa, przystanek BUS] 
WIDOKOWY LOT PARA/MOTOLOTNIĄ NAD PIŃCZOWEM

    Swobodne szybowanie w przestworzach, towarzyszące mu poczucie wolności i dreszczyk adrenaliny oraz niezapomniane widoki. Widokowy lot para lub motolotnią realizowany jest na wysokości ok. 250-300 m nad ziemią. W trakcie lotu będzie można podziwiać z lotu ptaka panoramę Pińczowa i Dolinę Nidy, a także okoliczne pola, łąki i lasy. Start odbywa się z lotniska Aeoroklubu Regionalnego w Pińczowie, a lot trwa ok. 5-10 minut. Dostępność od kwietnia do października. 

Konieczna wcześniejsza rezerwacja tel. +48 668 409 128 

 
QUADY LUB PAINTBOLL DLA DZIECI

     

     Na najmłodszych pasjonatów aktywnego wypoczynku czeka nie lada gratka – emocjonujące przejazdy Quadami lub podnoszący adrenalinę Paintboll. Podzieleni na drużyny będziecie mogli prowadzić zacięte zmagania, w których drogą do sukcesu jest współpraca. Do dyspozycji Tor Quadowy w pełni wyposażony  i dostosowany do umiejętności dzieci oraz quady elektryczne 12 szt (w trzech konfiguracjach) 500 W  (6szt.) dla najmłodszych 3+, 800 W  (3szt.) oraz 1000 W (3szt.) dla najstarszych do 12 lat. Dodatkowo w roku 2016r. w kompleksie zostało otwarte profesjonalne pole do gry w Paintboll przeznaczone dla dzieci powyżej 6 roku życia. Kontakt pod numerem tel. 693 214 099, 667 236 169, adres: Kameduły 28 (11 km od hotelu)

 
SPŁYW KAJAKOWY

    Spływ kajakowy po rzece Nidzie jest idealną formą relaksu dla fanów aktywnego wypoczynku.. Malownicze szlaki kajakowe pozwalają podziwiać w pełnej okazałości unikalną przyrodę Ponidzia.  Spływy organizowane są na łatwym i bezpiecznym odcinku rzeki, dlatego wcześniejsze doświadczenie nie jest wymagane. Nie jest istotny również wiek i poziom wysportowania – ta fantastyczna forma rozrywki dostępna jest dla każdego, także dla rodzin z dziećmi.

Więcej informacji  http://kon-tiki.pl/  lub pod numerem tel. 881 444 441 , ul. Pałęki 28 

 

logo

ul. Targowa 4

28-400 Pińczów

41 357 -24-40

791 601 187

Recepcja

Czynna 24h